Forum

Witaj Gość 

Pokaż/ukryj nagłówek

Witaj Gościu, pisanie na forum wymaga rejestracji.

Strony: [1] 2 3
Autor Temat:Grzyb przy oknach
Gość
Garden Plaza
Posty: 88
Post Grzyb przy oknach
w: January 2, 2012, 19:08

Witam

Standardowo jak to zimą wychodzi grzyb przy oknach. Wiem, że to także może być moja wina ale nie do końca. Chcąc go usunąć poszukałem trochę w necie i znalazłem coś takiego:

..."Na początek warto dodać że jeśli ten stan dotyczy bloków od występowania obu tych czynników można absolutnie zawsze dostać odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej w jakiej zapisana jest dana spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa. Odszkodowanie należy się zawsze gdy dom jest ubezpieczony (co mają obowiązek robić za nas spółdzielnie i wspólnoty, jest to naliczone w czynszu)."...

To oczywiście bonus do instrukcji jak usunąć grzyba (nie wiem czy skuteczny jak sprawdzę to napiszę) Ciekawi mnie jak to się ma do naszej wspólnoty i na ile jest to aktualny stan rzeczy? Jak ktoś się orientuję proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Gość
Garden Plaza
Posty: 38
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 1, 2012, 20:14

Mario ważniejsze są niestety słupki malowanie klatek etc. Pieniądze na remonty wywalane są przez Atrium i Zarząd w błoto !!!
Atrium bezczelnie umywa ręce, kierując do Korczaka 🙂 problem w tym, że GRZYB to nie jest problem mieszkania tylko zewnętrznej elewacji.
Niestety Atrium obiecywało pomoc prawną, zarząd miał również postawić sie korczakowi. Wyszło jak zawsze...obiecanki cacanki. Nie wspomne już ile razy Atrium i Zarząd szli korczakowi na rękę...
A teraz mamy co mamy.

Panie Atrium dlaczego wydaje Pan nasze pieniądze na bzdury, czy ma Pan pozwolenie w formie uchwały, ze może Pan płacić za bzdety ????
Proszę się w końcu wypowiedzieć ile wywalono na słupki i nie potrzebna była żadna uchwała.
Dlaczego wydawane są pieniądze na malowanie klatek, gdy są problemy z elewacją, domofonami ?

Dlaczego na jakiekolwiek zgłoszenia, trzeba czekać miesiącami ???
Dlaczego nie obniżona została stawka Atrium, skoro jest tylko jeden dzień dyżuru ???

TEMATY WAŁKOWANE OD XXXXX CZASU !!! Proszę się w końcu wytłumaczyć razem z Zarządem.

llechu
Pro
Posty: 109
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 2, 2012, 11:56

Cytuj z Mario13 w January 2, 2012, 19:08
można absolutnie zawsze dostać odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej w jakiej zapisana jest dana spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa.

No proszę. Niezły chwyt marketingowy "absolutnie zawsze". Co to znaczy "zapisać się w firmie ubezpieczeniowej"? 🙂 Naprawdę ktoś takie coś umieścił na etykiecie? 🙂

Odszkodowanie należy się zawsze gdy dom jest ubezpieczony

Kolejny kwiatek. Wypłata odszkodowania zależy od umowy ubezpieczeniowej i od tego czy obejmuje ona dany typ szkody (a nie od tego czy się ktoś "zapisał w firmie ubezpieczeniowej" 🙂 ). Jeśli nie, to żadna firma ubezpieczeniowa nie wypłaci nic. W takim przypadku jeśli poszkodowany ma pewność, że wina leży po stronie wspólnoty, pozostaje jedynie pozew cywilny przeciw wpólnocie.

(co mają obowiązek robić za nas spółdzielnie i wspólnoty, jest to naliczone w czynszu)."...

Kolejna bzdura. Żadne ubezpieczenia nie są obowiązkowe (oprócz haraczu na ZUS i OC pojazdów mechanicznych itp., ale to inna bajka). Wspólnota może się ubezpieczyć lub wziąć ryzyko na siebie. To właściciele w drodze uchwały decydują na co wydają pieniądze - czy na polisę, czy na ewentualne odszkodowania.

Admin_atri-
um21
Garden Plaza
Posty: 99
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 2, 2012, 14:46

Panie TOMEK
Aby zobaczyć co jest powodem grzyba lub zawilgocenia trzeba najpierw zobaczyć zjawisko a nie tylko wydawać osąd na podstawie wpisu na forum.
Powodów grzyba na Garden plazie jest kilka:
1) braki w izolacji pionowej fundamentu - dotyczy lokali na parterach - przygotowujemy się do tego.
2) wady wykonawcze poszyć stropodachu - dotyczy lokali na ostatnich pietrach - równiez oferty w przygotowaniu u stosowne uchwały
3) wady wykonawcze balkonów i tarasów - dotyczy większości lokali. Jako że balkon przynależy do lokalu jego własicicel jest zobowiązany do jego utrzymania we właściwym stanie. W czasie rękojmi w normalnych warunkach można było by egzekwować usterki od dewelopera. W przypadku garden plazy jest to bardziej skomplikowane (jak w przypadku innych upadajacych firm których produktów nikt nie naprawia na gwarancji)
4) brak uszczelnień barierek przechodzacych przez elewację oraz ich naruszenie przez użytkowników. zastanawiamy się jak podejść do tego tematu.
5) dziury w elewacji które zrobili sami uzytkownicy (anteny i inne dziwactwa montowane na balkonach i tarasach)
6) niedokładne zamocowanie okien i brak uszczelnień wokół nich. Okno równiez należy do własciciela lokalu.
są to główne przyczyny - jak widać wspólnota odpowiada tylko za niektóre z nich. i w tym zakresie wspólnota podejmuje działania.

Twierdzenie że Atrium bezczelnie umywa ręce wymaga komentarza. Atrium ma zadanie utrzymywanie w stanie niepogorszonym części wspolnej nieruchomości. Ustawa o własności lokali ogranicza działania zarządu i zarzadców. Dlatego też nie można oczekiwać że zarząd będzie przekraczał swoje kompetencje narazajac Państwa finanse na uszczerbek.
Pomoc prawna oferowana przez Atrium jest - i to dzięki tej pomocy dokładnie wiedzieliśmy jak bedzie przebiegać procedura upadłościowa Mac-Plastu i wiedzieliśmy jakie komplikacje to powoduje. Omawialiśmy to dokładnie na zebraniu rocznym 2011. Dzięi temu że taką wiedze posiadaliśmy nie podejmowaliśmy działań które pociągałyby za soba koszty a nie odnosiłyby żadnego skutku w świetle prawa. Każde działanie - czy to wystąpienie do sądu lub pozwanie Mac-Plastu wiązałby się ze stratą finansowa dla Państwa ponieważ Mac-Plast świadom uwarunkowań ustawowych postępowania upadłościowego i tak by nic w tej materii nie zrobił - nie ma konstrukcji która by go do tego zmusiła. suma sumarum pieniążki byśmy wyrzucili w błoto a Pan Korczak i tak jest bezkarny. I tutaj dobra czy zła wola zarządu czy każdego zarządcy nie ma znaczenia - PRAWO POLSKIE DOTYCHCZAS NIE CHRONI POSZKODOWANYCH KONSUMENTÓW - w tym Państwa jako tych który te mieszkania zakupili.
Ja osobiście bardzo współczuję tym którzy się w takiej sytuacji znaleźli. Staram się tą nieruchomością zajmować jak najlepiej w zakresie na jaki pozwala mi prawo i dostępne środki.
Dlatego też nie widze tutaj zasadności zarzutu o pójściu Korczakowi na rękę.

Kolejna sprawa - to nie ja wydaję Pańskie pieniądze. Proszę zwrócić uwagę że wg UWL czyni to Zarząd w ramach przyjętego planu gospodarczego. Z tych wydatków jest obowiązany się rozliczyć w ustawowy sposób czyli przedstawić sprawozdanie za zebraniu co niebawem uczyni.
Na zebraniu poruszone zostaną inne bardzo Pana interesujące kwestie - równiez domofonów.
Interesują Pana koszty. Bardzo dobrze - zapraszam do kontaktu osobistego - zestawienia finansowe mam w teczce. Jeśli nie pasuje Panu termin dzisiejszy zapraszam w inne dni. Ostatnio równiez w niedzielę byłem na nieruchomości gdy zaszła taka wola mieszkańca.
Z przyjemnością z Panem porozmawiam - myślę że Zarząd tez jest do Pana dyspozycji. Oczywiście nie na forum ale face to face, ewentualnie telefonicznie lub mailem.

Gość
Garden Plaza
Posty: 38
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 3, 2012, 11:48

Też nie ma się Pan czym zasłaniać tylko upałością, którą rozpoczął II etap, atrium jest dużo dużo wcześniej na osiedlu.

Face to face - po co ? coś się zmieniło ?
Ostatnia rozmowa face to face nic nie wniosła, do tej pory czekam za informacjami, które nie są TAJNE, dlatego tez proszę napisać o kosztach na forum - każdy ma prawo wiedzieć.

filipgp
Pro
Posty: 107
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 3, 2012, 12:38

W sumie to prawda, upadłość jest od niecałego roku, Atrium od 2 lat, był czas na działanie

Admin_atri-
um21
Garden Plaza
Posty: 99
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 3, 2012, 17:20

Jeszcze raz napisze - na forum nie umieszcze ŻADNYCH danych finansowych.
Atrium jest od 1 lipca 2010. Już w sierpniu było wiadomo że deweloper nie ma pieniędzy i że wszystko zmierza do upaadłości Pana Korczaka.
Przemyślcie Panowie co byłoby lepsze i jakie były by teraz głosy gdybyśmy z Zarządem za wszelką cenę prowadzili do sprawy sądowej przeciw deweloperowi za kilkaset tysięcy złotych które musielibyście państwo wyciągnąć z kieszeni w ciągu najwyżej 6 miesięcy. I po zapłaceniu tych pieniędzy za ekspertyzy oraz wpis sądowy oraz jakieś pieniążki za złożenie pozwu na zebraniu rocznym przekazalibyśmy komunikat że w związku z złożonym wnioskiem o upadłość dewelopera sprawa sądowa nie odbędzie się i pieniędzy nie da się odzyskać.
Zarząd musi szanować Państwa i Państwa pieniądze i w tym przypadku wybrał najmniejsze zło. Państwa sytuacja w tym przypadku była i jest beznadziejna. Zadłużenia Pana Korczaka mimo zatrudnienia prawników i dopełnienia nalezytej staranności w zakresie zgłoszenia wierzytelności najprawdopodobniej nie da się odzyskać. To są realne problemy. I nie wynikają one ani ze złej pracy zarządu ani trudno równiez tutaj wskazać na zaniedbania ze strony administracji.

tomekk78
Pro
Posty: 246
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 3, 2012, 20:58

Ale od problemu grzyba w oknach to wątek chyba nieco odbiegł 😀

filipgp
Pro
Posty: 107
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 4, 2012, 23:32

Panie Marcinie, a co stało na przeszkodzie wystąpić o zapłatę w trybie upominawczym chociażby bieżących opłat z którym zalegał Macplast? To niby już tylko "set tysięcy", które mu darowaliśmy (pewnie usterek budynku by to nie naprawiło, ale na domofon i parę innych pilnych drobiazgów by starczyło). Koszt takiego postępowania to 1.25% wnoszonej kwoty, e-sad rozpatrzyłby taką sprawę w parę tygodni. Dlaczego takie postępowanie się nie odbyło?

llechu
Pro
Posty: 109
Post Odp: Grzyb przy oknach
w: February 5, 2012, 09:28

filipgp obawiam się, że nie masz racji. Przeprowadzaliśmy ostatnio kilkanaście takich "operacji". Po pierwsze - e-sąd został "zapchany" takimi sprawami i dużo szybciej to idzie w normalnym sądzie w Wołominie - około 1-2 miesiące. Po drugie nie jest to 1,25% tylko 5%. To już sporo. Szczególnie jeśli się ma w perspektywie, że się tych pieniędzy nigdy od nikogo nie odzyska. Po trzecie - odwołanie od decyzji sądu w tym trybie, nic dłużnika nie kosztuje, a sprawa może się ciągnąć kilka lat. To się tylko tak wydaje, że wszystko jest proste. W rzeczywistości polskie sądownictwo bardziej chroni wyłudzaczy, dłużników, przestępców i bandytów niż tych, którzy próbują dochodzić swego. Taka niestety rzeczywistość... 🙁

Strony: [1] 2 3


Mingle Forum by cartpauj
Wesrja: 1.0.33.3 ; Strona wczytana w 1.549 sekund