Forum

Witaj Gość 

Pokaż/ukryj nagłówek

Witaj Gościu, pisanie na forum wymaga rejestracji.

Strony: [1]
Autor Temat:Windy
Gość
Garden Plaza
Post Windy
w: February 4, 2013, 02:51

Witam serdecznie,
Zwracam się z uprzejmym zapytaniem do forumowiczów GP dlaczego w swoim czynszu jestem zobowiązany do płacenia za windy, których w swojej klatce schodowej nie posiadam. Nie używam w ogóle wind na naszym osiedlu. Może czas na zmiany i uchwalenie logicznej uchwały żeby za windy płaciły wyłącznie osoby, które posiadają w swoich klatkach schodowych windy...
Pzdr
Andy

tomekk78
Pro
Post Odp: Windy
w: February 4, 2013, 23:23

Gdybyś chodził na zebrania wspólnoty w ostatnich latach to byś wiedział dlaczego (były tam już dyskusje). Pomijam sens tego prawa czy sprawiedliwość dziejową, ale tak musi być. Odpowiedzialność zbiorowa. Niestety. Chcesz wiedzieć więcej kontaktuj się z administratorem osiedla.

Gość
Garden Plaza
w: February 5, 2013, 14:13

Nie chodziłem na zebrania, bo tak się składało że zawsze wówczas miałem delegacje służbowe.
Byłem na pierwszych spotkaniach i wówczas ustalono, że za windy płacą tylko Ci którzy mają windy. To były czasy ADDOM (poprzedniego administratora).

tomekk78
Pro
w: February 6, 2013, 09:56

Próbowano tak ustalić, ale to nie przeszło. Wystarczy bowiem, że jedna z osób mieszkających na klatce z windą zaprotestuje i odpowiedzialność i tak zostanie nam narzucona przez Sąd (w dużym uproszczeniu). Dla mnie absurd bo świadomie wybrałem klatkę bez windy żeby płacić mniej, ale takie jest prawo w naszym kraju.

Gość
Garden Plaza
w: February 6, 2013, 20:16

W zupełności się z Tobą zgadzam;-)). Jakie prawo takie Państwo

Cytuj z tomekk78 w February 6, 2013, 09:56
Próbowano tak ustalić, ale to nie przeszło. Wystarczy bowiem, że jedna z osób mieszkających na klatce z windą zaprotestuje i odpowiedzialność i tak zostanie nam narzucona przez Sąd (w dużym uproszczeniu). Dla mnie absurd bo świadomie wybrałem klatkę bez windy żeby płacić mniej, ale takie jest prawo w naszym kraju.

llechu
Pro
w: February 11, 2013, 13:14

Innymi słowy - chcesz nie płacić za windę, której nie masz u siebie i nie korzystasz - musisz rozpocząć inicjatywę ustawodawczą w Sejmie RP w celu zmiany UWL. 😉 Nie wiadomo czy straszne, czy śmieszne.

Strony: [1]

Mingle Forum by cartpauj
Wesrja: 1.0.33.3 ; Strona wczytana w 0.058 sekund